Letos se je naša šola prvič pridružila akciji Šolar na smuči, ki je bila namenjena vsem četrtošolcem iz OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas, PŠ Lučine in PŠ Sovodenj.

Namen akcije je bil, da se prav vsi učenci udeležijo brezplačnega dne na smučišču.

Lepšega dne za smučanje, si ne bi mogli želeti. Zjutraj nas je ob prihodu na smučišče Cerkno pričakal sonček in nas spremljal prav cel dan. Temperature so bile ravno pravšnje za prijetno smuko. Nebo je bilo skoraj brez oblačka, tako da smo imeli prečudovit razgled vse tja do Triglava.

Tisti, ki smučanje že obvladajo, so pod vodstvom naših športnih pedagogov utrjevali svoje smučarsko znanje in smučali po različnih progah na smučišču. Tisti učenci, ki pa se s smučanjem še niso srečali pa so dan preživeli pod nadzorom usposobljenih učiteljev, ki jih je zagotovil organizator projekta in usvajali prve smučarske zavoje.

Na koncu športnega dne, so se prav vsi naši četrtošolci že samostojno spuščali po belih strminah. Za ta dosežek so od organizatorjev dobili diplomo in darilno vrečko.

Domov smo se vračali z lepimi spomini, novimi znanji, dobro voljo in tudi prijetno utrujeni J

Hvala organizatorjem projekta Šolar na smuči in našim športnim pedagogom.

Eva Trček