Delovno soboto smo preživeli rekreativno. Že v začetku leta smo načrtovali športni dan. Vreme nam je bilo izjemno naklonjeno. Pot nas je vodila iz Lučin na Planino, skozi Rovt do Srednjega vrha, do krajev, od koder učenci prihajajo v šolo v Lučine. Učenci so s pohodom opravili tudi del športne značke. Na pohod so že vsa leta poleg učencev povabljeni tudi njihovi starši, stari starši, sestre, bratje. Tako nas je to pot prehodilo blizu 100 udeležencev. Daljši postanek smo naredili na Rusovem, od koder je zelo lep razgled po okoliških hribih in nato še na Buhovem, kjer so se otroci žogali, skrivali. Domači so nas pogostili s slastnimi flancati ter čajem in sokom. Nazaj grede pa smo se povzpeli še na Sivko, izjemno razgledno in zelo dobro obiskano vzpetino nad Lučinami.

Zapisala: Martina Jelovčan