V petek, 17. novembra, smo na PŠ Lučine imeli naravoslovni dan Dan zdrave šole, pripravili smo ga, da bi osveščali o pomenu zdrave prehrane, gibanja in medgeneracijskega povezovanja. Poleg tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki vsebuje kruh z maslom in medom ter mleko in jabolko, smo imeli še druge dejavnosti.

Učenci celotne šole so bili med sabo pomešani in razdeljeni v štiri skupine, saj so tekom dopoldneva opravljali različne dejavnosti. Učenci so poslušali predavanje o zdravi in lokalno pridelani hrani, posebno pozornost smo letos namenili kruhu. Pomerili in razgibali so se v igri štrbunk, izdelovali so sadna nabodala in čokoladne kroglice z banano, pri zadnji dejavnosti pa so se učenci pomerili še v spretnostnem poligonu. Učenci so odlično sodelovali med seboj, ne glede na razlike v letih.

Imeli smo zabaven, sproščen, razgiban in zanimiv dan.

Zapisala: Tjaša Končan

Foto: Breda Gruden, Bojana Rejc Gantar, Tjaša Končan in Martina Jelovčan.