Organizatorji Gorsko hitrostne dirke Lučine oz. AMD Zvezda so že več let tudi dobrodelni. Za  letošnje leto so se odločili, da del prihodka namenijo Podružnični šoli Lučine. Na sami dirki so izpeljali dobrodelno akcijo Podarimo dirkaški nasmeh otrokom. Kupili so nam ovire za spretnostni poligon, kar bomo uporabljali pri izpeljavi kolesarskega izpita, ki ga vsako leto opravljajo petošolci.  Opremo smo prevzeli v torek, 9. 10. 2018 na manjši slovesnosti, ko so učenci naše šole zapeli Lučinsko himno, predsednik organizacijskega odbora GHD Lučine, Primož Tavčar, pa je vse pozdravil, povedal namen dobrodelnosti in vsem zaželel čim boljše pridobivanje različnih spretnosti. V imenu šole se je zahvalila Martina Jelovčan, vodja PŠ Lučine.

Ob tem naj še pripomnim, da so učenci naše šole zelo zvesti in navdušeni gledalci in spremljevalci vsakoletne dirke.

Organizatorjem GHD Lučine smo iskreno hvaležni za donacijo.

Zapisala: Martina Jelovčan
Fotografije: Tina Krek