29. 9. 2018

Zjutraj smo se ob 7. 30 zbrali pred šolo. Učenci so si vzeli malico, starši pa popili dišečo kavo. Potem nas je vse skupaj lepo pozdravila učiteljica Breda in nam dala nekaj napotkov. Pot nas je najprej vodila po stranski poti mimo Dolgih Njiv do Suhega Dola. Tam smo se za kratek čas ustavili, malo popili in kaj malega prigriznili. Pot smo nadaljevali čez Planino do Butajnove. Tam smo si ogledali farmo nojev. Videli smo noje, valilnico, izdelke iz nojeve kože in nojeva jajca. Tu je bil tudi čas za malico iz nahrbtnika in počitek. Po počitku je bil čas za povratek. Pot nas je vodila čez Planino, mimo planinske cerkve do Selevške planine in kmetije Selevc. Tam so nas lepo sprejeli Luznarjevi, ki so nam pokazali svojo kmetijo in živali. Pogostili so nas tudi s sladoledom, ki so ga učenci z veseljem polizali. Najlepša hvala še enkrat. Sledil je povratek pred šolo, kjer smo pohod zaključili. Vsi udeleženi smo se strinjali, da smo se imeli super!

Zapisala: Tina Krek