V okviru projekta Beremo  mačkom Murijem smo imeli nalogo, da učenci predstavijo svoj razred.

Smo učenci tretjega razreda. Obiskujemo podružnično šolo Lučine. To je majhna šola, saj nas je le 46 učencev in 5. razredov. Pogosto so tudi kombinirani. Učenci prihajajo iz Lučin in iz sosednjih vasi, veliko je vozačev.

V razredu nas je 12, od tega 5 deklet in 7 fantov.

Na naši šoli imamo veliko krožkov:

• orffov, pri katerem zelo radi igramo na instrumente,
  • športni, kjer se igramo različne igre in telovadimo,
  • plesne, kjer se učimo različne plese,
  • košarko, pri kateri že zelo dobro igramo in
  • zeliščni, kjer izdelujemo različna mazila in zelišča.

Naš razred ni prav velik, a je v njem veliko pridnih učencev. Med sabo se dobro razumemo. Med odmorom gremo radi ven, da se nadihamo svežega zraka. Najraje se lovimo in skrivamo. V odmoru dekleta plešejo in pojejo, fantje pa se igramo 100 iger.

Z učiteljico smo zadovoljni. Imamo tudi zunanjo učilnico, v kateri imamo zemljevid in mizo za skupinsko delo.

Večina učencev ima najraje matematiko in šport. Vsi pa zelo radi ustvarjamo. Delamo veliko poskusov in radi poslušamo pravljice.

Vsak letni čas okrasimo okna in šolske prostore.

V razredu se dobro počutimo.

Napisali učenci 3. razreda PŠ Lučine

Lučine, 20. 12. 2018