Tudi na naši šoli, PŠ Lučine,  smo kot povsod po državi pripravili prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku, Prešernovem dnevu. Proslavo smo začeli s slovensko himno. Za katero tudi učenci vedo, da je sedma  kitica Zdravljice Franceta Prešerna. Učencem sem predstavila začetke in pomen tega praznika, ki ga od osamosvojitve dalje praznujemo kot državni praznik. Zato na ta dan izobesimo zastave. Povedala sem jim tudi, da na predvečer praznika poteka osrednja državna proslava, na kateri podelijo Prešernove nagrade in nagrade Prešernovega sklada za vrhunske dosežke na področju umetnosti v Sloveniji.

Vsak oddelek se je predstavil s svojo točko. Prvošolci in drugošolci so nam odpeli ii odplesali pesem  ,tretješolke so deklamirale , četrtošolci so se predstavili s pesmijo Rumena podmornica, petošolci so deklamirali Prešernovo Železno cesto.

Obiskala nas je tudi knjižničarka Marija Frelih, ki nam je zanimivo  predstavila življenje in delo našega velikega pesnika Franceta Prešerna.

Barbara Radič