LEVA, DESNA, EN, DVA, TRI,

ZDAJ GREŠ V ŠOLO TUDI TI!

V ŠOLO ŽE SEPTEMBER KLIČE

FANTE IN DEKLIČE.

Mesec september je med nas poklical šest učencev, dve deklici in štiri fante. Nagovorila jih je vodja podružnice Martina Jelovčan, potem pa so jih s himno PŠ Lučine pozdravili učenci od 3. do 5. razreda. Prvošolce so nato pozdravili župan Milan Čadež, podžupan Anton Debeljak in ravnatelj Izidor Selak. Po svečanem sprejemu je sledil program učencev od 2. do 5. razreda. Začeli so najstarejši učenci na šoli, ki so deklamirali Grafenauerjevo pesem in zapeli Zajček suhi, zajklja suha. Četrtošolci so zapeli in zaigrali plesno igro Trnuljčica je lep otrok. Tretješolke so deklamirale pesem September in zaplesale balet. Drugošolci pa so zapeli Am bam bemus, Polžek orje in Peter veter. Po sprejemu in programu, so se prvošolci še posladkali s tortico.

Zapisala Breda Gruden

Fotografirala Tjaša Končan