V petek, 1. septembra 2023, smo na PŠ Lučine sprejeli enajst prvošolcev, med katerimi sta bili dve deklici in devet dečkov. Sprejem je bil poseben dan za vse nas. Nagovorili so jih vodja podružnice Martina Jelovčan, ravnateljica Nataša Grom, policist Boštjan Peternelj in župan Milan Čadež, ki je skupaj s podžupanom Antonom Debeljakom prvošolcem s ponosom podaril slovensko zastavo. Po nagovoru so prvošolci prejeli posebne diplome, darila in rumene rutice iz rok ravnateljice in razredničarke Brede Gruden. Sledil je kratek program, ki so ga pripravili učenci od 2. do 5. razreda. Nato so se prvošolci odpravili v jedilnico, kjer jih je čakalo sladko presenečenje. Po tem pa so izdelali osebne znake za garderobo.

V tem posebnem dnevu smo se skupaj veselili novih začetkov, prijateljstev in priložnosti za učenje. Hvala vsem, ki ste pomagali narediti ta dan nepozaben.

Zapisala Breda Gruden, fotografirala Bojana Rejc Gantar