V okviru praznovanja 80-letnice šolske stavbe smo v šolo povabili nekdanje učence naše šole. Vabilu so se prijazno odzvali 92-letni Jakob Košir, 86-letni Filip Dolinar ter kuharica Štefka Cankar in učiteljica Slavka Buh. Učenci so jim postavljali tudi zanimiva vprašanja. Težko si je predstavljati, da si v šolo včasih hodil več kot uro peš, da ni bilo malice, da so se med potjo preobuvali in v šolo prišli obuti, domov pa bosi, da so bile različne kazni, da se je ocenjeval lepopis in pravopis, vedenje… Učenci so izvedeli veliko novega in so pogovoru z zanimanjem prisluhnili.

In kakšno popotnico so sedanjim učencem dali nekdanji učenci? Spoštujte starše in učiteljice, naredite, kar vam ukažejo, radi se učite, brez učenja ni znanja, bodi veseli, sproščeni in radi pomagajte eden drugemu.

Zapisala: Martina Jelovčan

Foto: Tjaša Končan